mobilny serwis opon

Mobilna wulkanizacja Luboń – sprawna wymiana opon na drodze

Wymiany opon należy dokonywać m.in dwa razy do roku. Pierwsza zmiana dotyczy opon z zimowych wymienianych na letnie. Druga sytuacja – odwrotna, kiedy to tęgie mrozy sprawiają, że na drogach zaczyna się robić niebezpiecznie. Aczkolwiek, są też takie sytuacje, kiedy z wymiany opon trzeba niekiedy korzystać częściej. Przykładem może być chociażby złapanie „kapcia” na drodze. Co należy robić w takiej sytuacji?

Wulkanizacja z dojazdem Luboń

Punkty wulkanizacyjne w szczycie sezonu cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony poszczególnych klientów. Oznacza to długie stanie w kolejce, która ciągnąć się może czasem przez godzinę lub nawet dłużej. Przy czym w ogólnie nie można zrezygnować z wymiany opon. Pozostaje tkwić w tym miejscu, oczekując na swoją kolej?

Oczywiście, że nie. Dobrą alternatywą może być wulkanizacja z dojazdem do klienta. Jest coraz więcej takich punktów, które nazywa się mobilnymi serwisami wulkanizacyjnymi. Jak sama nazwa wskazuje – są to osoby, które dzięki swoim usługom są w stanie dojechać do klienta, do wyznaczonego miejsca. Co trzeba wiedzieć więcej o takich firmach? Gdyby nie powiodła się próba naprawy na drodze wezwiemy: pomoc drogowa Poznań

 

Mobilna wymiana opon Luboń

Chyba nikogo nie dziwi fakt, że w chwili obecnej do czynienia ma się z takimi serwisami, które są w stanie dojechać do klienta, jeżeli ten ma problemy na drodze z oponami. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, aby zorientować się, ileż to mobilnych usług oferowanych jest w obecnej chwili. Przykładem może być chociażby dowożenie jedzenia na zamówienie, jak również zakupy na telefon, czy też mobilny serwis telefonów. Tylko kwestią czasu było to, aż powstanie mobilny serwis wulkanizacyjny, który na dodatek będzie w stanie dojechać do klienta.

Tak, ktoś powie, że do wymiany opony potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Nie ma opcji spakowania go w samochód. To fakt, że pojazd osobowy mógłby nastręczać pewne trudności, ale przecież mobilne serwisy wulkanizacyjne nie poruszają się takimi pojazdami. Na ich wyposażeniu znajduje się specjalistyczny VAN, który posiada na tyle miejsca, aby w środku zmieścić takie urządzenia, jak montażownicę, sprężarkę oraz wyważarkę. Są one koniecznością, jeżeli chodzi o wymianę miejsca w wyznaczonym miejscu.

Mobilny serwis opon TIR Luboń

Warto poświęcić chwilę, aby zapoznać się z tym, jak przebiegać powinna taka wymiana opon. Dzięki temu będzie można skontrolować, czy osoba, która się tego podejmie, faktycznie działa dobrze. Otóż plan wymiany opon powinien wyglądać mniej więcej tak:

  • – wymontowanie wszystkich kół po kolei z samochodu,
  • – opony muszą zostać ściągnięte z felg,
  • – założenie nowego ogumienia na wyznaczone obręcze,
  • – napompowanie nowych opon do prawidłowego ciśnienia,
  • – wyważenie kół, co ma też wpływ na komfort jazdy,
  • – zamontowanie wszystkich kół w wyznaczonych miejscach.

MOBILNA WULKANIZACJA TIR LUBOŃ 24H

Rzecz oczywista i znana. Tylko że nikt nie wozi ze sobą najczęściej kompletu wszystkich opon. O ile ktoś ma przy sobie jedną, a do tego odpowiednie narzędzia, będzie sobie w stanie poradzić z wymianą na nową. Nie każdy jednak zapasową oponę ma. Co więcej (a tyczy się to w szczególności kobiet) nie każdy posiada na tyle odpowiednie umiejętności, aby poradzić sobie z tym samodzielnie. Nie dziwi więc fakt, że ktoś chciałby skorzystać z usług mobilnej wulkanizacji, pozbywając się z głowy problemu.

Wymiana opon na drodze Luboń

Zdecydowaną zaletą skorzystania z takiego rozwiązania jest to, że wymiany można dokonać na drodze. Nawet, jeżeli ktoś podróżuje do wyznaczonego miejsca, będzie musiał przerwać ją. Ale na szczęście nie na długo. Tylko na okres pojawienia się mobilnej wulkanizacji na drodze, która przejdzie do wykonywania określonych czynności. Jeżeli w samochodzie nie doszło do innej awarii, po przerwie będzie można kontynuować przerwaną podróż.

Jaka jest cena za skorzystanie z usług mobilnej wulkanizacji? Nie odbiega ona zbytnio od tego, co płaci się w warsztatach stacjonarnych. Można jedynie spodziewać się doliczenia kosztów, jakie związane są z dojazdem na miejsce. Im będzie to dalsze miejsce, tym koszt będzie rosnąć proporcjonalnie. Wszystko również uzależnione jest od tego, jakie dokładnie prace będą musiały zostać wykonane. Warto jednak wiedzieć, że niekiedy cena nie jest ważna, ale chociażby ten fakt, że szybko i sprawnie będzie można dorobić się nowych opon.

4.7/5 - (3 votes)